ԿԳՄՍ  նախարարությունը հերքել է շրջանառվող լուրերը Հայաստանում 231 դպրոցի փակվելու մասին Հունգարիան սկսել է օգտագործել ռազմավարական նավթի պաշարները Պեկինը Մոսկվային մեծ քանակությամբ ԱԹՍ-ներ է մատակարարում անսպասելի երկրի միջոցով. Bloomberg Ֆորսմաժորային իրավիճակում տվել ենք հրատապ լուծումներ. Փամբուխչյան Բելառուսում դժգոհ են. ԱԳ նախարարին ամերիկյան կողմը վիզա չի տրամադրել Մերձավանում խուզարկություններ են կատարվում. «Հետք» Հովիկ Աբրահամյանի դուստրն ու փեսան հրավիրվել են ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն. Հետք Ֆրանսիայի նախագահը մայիսի 4-ին կայցելի Հայաստան Եվրոպոլում Հայաստանի կողմից կապի սպա կնշանակվի․ Արփինե Սարգսյանն ընդունել է Վասիլիս Մարագոսին Տավուշի համայնքային ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերել Խնդիրների լուծման բանաձևը մեկն է՝ խաղաղությունը. Վահագն Խաչատուրյան Աբովյանի համայնքային կոմունալ տնտեսության պաշտոնյան դատապարտյալի օգտին ապօրինի գործողության դիմաց կաշառք է ստացել. նախաքննությունն ավարտվել է
ԿԳՄՍ  նախարարությունը հերքել է շրջանառվող լուրերը Հայաստանում 231 դպրոցի փակվելու մասինՀունգարիան սկսել է օգտագործել ռազմավարական նավթի պաշարներըՊեկինը Մոսկվային մեծ քանակությամբ ԱԹՍ-ներ է մատակարարում անսպասելի երկրի միջոցով. BloombergՖորսմաժորային իրավիճակում տվել ենք հրատապ լուծումներ. ՓամբուխչյանԲելառուսում դժգոհ են. ԱԳ նախարարին ամերիկյան կողմը վիզա չի տրամադրելՄերձավանում խուզարկություններ են կատարվում. «Հետք»Հովիկ Աբրահամյանի դուստրն ու փեսան հրավիրվել են ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն. ՀետքՖրանսիայի նախագահը մայիսի 4-ին կայցելի ՀայաստանԵվրոպոլում Հայաստանի կողմից կապի սպա կնշանակվի․ Արփինե Սարգսյանն ընդունել է Վասիլիս ՄարագոսինՏավուշի համայնքային ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերելԽնդիրների լուծման բանաձևը մեկն է՝ խաղաղությունը. Վահագն ԽաչատուրյանԱբովյանի համայնքային կոմունալ տնտեսության պաշտոնյան դատապարտյալի օգտին ապօրինի գործողության դիմաց կաշառք է ստացել. նախաքննությունն ավարտվել էՃապոնիայի խորհրդարանի քննարկման է ներկայացվել պատմության մեջ ամենամեծ պետբյուջեի նախագծըԼոնդոնը թույլ չի տա օգտագործել Հնդկական օվկիանոսում գտնվող բազաները Իրանին հարվածելու համարՀաշվի առնելով իմ կարգավիճակը՝ ներքաղաքական հարցերում ակտիվ չեմ. ՀՀ նախագահՈղջ Հայաստանը կարող է հպարտանալ այս տղաներով․ Սանդրո ՊերկովիչՌուսաստանը մեծացնում է միջուկային տրիադայի մարտական ​​հնարավորություններըԶելենսկին հույս ունի զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Ճապոնիայի հետԺողովրդավարությունը պաշտպանության նոր գործիքների կարիք ունիԱՄՆ-ը վերջին 2 տարում ավելի քան 40 անգամ կրճատել է Կիևին տրամադրվող օգնությունըԹրամփը կցանկանար Ռուսաստանին և Չինաստանին տեսնել Խաղաղության խորհրդի կազմում«Ավրորա» մարդասիրական հիմնադրամը խստորեն դատապարտել է Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռըՍյունիքի մարզի Մեղրի համայնքին է վերադարձվել ընդհանուր շուրջ 3.15 հա մակերեսով 6 հողամաս. Դատախազության վճիռները մտել են օրինական ուժի մեջԹեհրանը «վճռական» կպատասխանի ԱՄՆ ագրեսիային. ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցԿԳՄՍ նախարարն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներինԵրաժշտական երեկո նվիրված Էդվարդ Միրզոյանի ծննդյան 105-ամյակին Պարգևատրվել են ընթերցանության օլիմպիադայի հաղթողներըԱջափնյակի կրակոցներից վիրավորվածներից հիվանդանոցում է 5 հոգի. Ոչ մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր չէ. բժիշկԷդգար Գևորգյանն ազատվել է ՊԵԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնիցՎթարային ջրանջատում Երևանի մի շարք հասցեներումԱրմավիրի մարզի շուրջ 20 հասցեներում իրականացվում են խուզարկություններ. ՆԳՆԱՄՆ-ը 3 օրում 68 ռшզմական բեռնատար ինքնաթիռ է տեղափոխել Մերձավոր ԱրևելքՊատրաստ եմ լսել դառը խոսքեր, սրտացավ առաջարկներ՝ իրական, դժվար, ամենօրյա կյանքի մասին, որ միասին գտնենք լուծումները. Գագիկ ԾառուկյանՄոդուլային ատոմակայան կառուցելու որոշումն ընդունվել է Հայաստանի էներգետիկ համակարգին նաև լրացուցիչ ճկունություն հաղորդելու նպատակով. ԽուդաթյանԼիբանանում ՀՀ դեսպանը հանդիպել է երկրի վարչապետի հետԱնհայտ ինքնաթիռն ԱՄՆ-ից մտել է Ռուսաստանի տարածք. SHOTՀայաստանը հաստատակամ է խաղաղության ամրապնդմանը նպաստելու իր ջանքերում․ ՄիրզոյանԼոս Անջելեսի հայ համայնքի նեկայացուցիչների հետ քննարկվել են խաղաղության գործընթացը և Հայաստանի դեմ իրականացվող ապատեղեկատվական արշավները«Նոա»-ն Կոնֆերենցիաների լիգայի փլեյ-օֆֆի առաջին խաղում հաղթեց նիդեռլանդական «ԱԶ Ալկմար»-ինԹրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWSՎաշինգտոնում Իլհամ Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները մարմնական վնաuվածքներ են պատճառել ադրբեջանցի ցուցարարներին Ինչո՞ւ Հայաստանի ավիաոլորտը մնաց ԵՄ «սև ցուցակում»․ Քաղավիացիան մանրամասներ է հայտնումԿարծում եմ՝ դա խայտառակություն է. Թրամփը՝ նախկին արքայազն Էնդրյուի ձերբակալության մասինԵթե խաղաղություն լինի, ապա ուկրաինա-հունգարական հարաբերությունները կկարգավորվեն. ՕրբանՄեքենան բախվել է ծառին, կա մեկ զոհՊլանային նորոգման աշխատանքներով պայմանավորված ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումըANCA-ն Թրամփին կոչ է անում հետ կանչել Բարաքին` Էփշտեյնի հետ կապերի պատճառովՄեծ Բրիտանիայի թագավորի եղբորը ազատ են արձակել 12-ժամյա հարցաքննությունից հետոԱվտոտնակների փոխարեն՝ բակային տարածքներ (ֆոտոշարք)Վարչապետը մասնակցել է Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստին
Աբովյանի համայնքային կոմունալ տնտեսության պաշտոնյան դատապարտյալի օգտին ապօրինի գործողության դիմաց կաշառք է ստացել. նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ Կոտայքի մարզի «Աբովյանի համայնքային կոմունալ տնտեսություն» ՀՈԱԿ-ի համապատասխան բաժնի պետի պաշտոնը զբաղեցրած անձը, իր ծառայողական լիազորություններն օգտագործելով դատապարտյալի օգտին ապօրինի գործողություն կատարելու համար, նրանից կաշառք է ստացել: Այս մասին տեղեկացնում են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից:
«Մասնավորապես՝ նախաքննությամբ պարզվել է, որ ՀՀ Կոտայքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավճռով նշանակված 80 ժամ տևողությամբ հանրային աշխատանքները կատարելու նպատակով` նշված քրեական գործով դատապարտյալը 2025 թվականի մայիսին ուղեգրվել է ՀՈԱԿ, որտեղ նրա կողմից հանրային աշխատանքների կատարման նկատմամբ հսկողության իրականացումը հանձնարարվել է վերը նշված բաժնի պետին:
Վերջինս, սակայն, դատապարտյալի օգտին ապօրինի գործողություն իրականացնելու, այն է՝ դատական ակտով սահմանված մաքրման աշխատանքները չիրականացնելու պայմաններում դրանք իրավասու մարմիններին որպես կատարված ներկայացնելու դիմաց նրանից պահանջել և 2025 թվականի մայիս-հունիս ամիսներին մեկ այլ քաղաքացու միջոցով ստացել է կաշառք:
Արդյունքում՝ դատապարտյալն իրեն հատկացված տեղամաս չի այցելել և հանրային աշխատանքներ չի կատարել, սակայն նրա անվամբ կազմվել և համապատասխան մարմիններին է ուղարկվել պատիժը փաստացի կրելու վերաբերյալ տեղեկանք:
«Աբովյանի համայնքային կոմունալ տնտեսություն» ՀՈԱԿ-ի պաշտոնատար անձին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, կաշառք տված անձին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 436-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով, իսկ կաշառքի միջնորդություն կատարած անձին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 437-րդ հոդվածի 1-ին մասով։
Քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել է, և վարույթի նյութերը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել են հսկող դատախազին՝ այն հաստատելու և դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
Ծանուցում. հանցագործության համար մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով: