Աբովյանի համայնքային կոմունալ տնտեսության պաշտոնյան դատապարտյալի օգտին ապօրինի գործողության դիմաց կաշառք է ստացել. նախաքննությունն ավարտվել է Ռուսաստանը մեծացնում է միջուկային տրիադայի մարտական ​​հնարավորությունները Զելենսկին հույս ունի զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Ճապոնիայի հետ Ժողովրդավարությունը պաշտպանության նոր գործիքների կարիք ունի ԱՄՆ-ը վերջին 2 տարում ավելի քան 40 անգամ կրճատել է Կիևին տրամադրվող օգնությունը Թրամփը կցանկանար Ռուսաստանին և Չինաստանին տեսնել Խաղաղության խորհրդի կազմում «Ավրորա» մարդասիրական հիմնադրամը խստորեն դատապարտել է Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռը Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքին է վերադարձվել ընդհանուր շուրջ 3.15 հա մակերեսով 6 հողամաս. Դատախազության վճիռները մտել են օրինական ուժի մեջ Թեհրանը «վճռական» կպատասխանի ԱՄՆ ագրեսիային. ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուց ԿԳՄՍ նախարարն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներին Երաժշտական երեկո նվիրված Էդվարդ Միրզոյանի ծննդյան 105-ամյակին Պարգևատրվել են ընթերցանության օլիմպիադայի հաղթողները
Աբովյանի համայնքային կոմունալ տնտեսության պաշտոնյան դատապարտյալի օգտին ապօրինի գործողության դիմաց կաշառք է ստացել. նախաքննությունն ավարտվել էՌուսաստանը մեծացնում է միջուկային տրիադայի մարտական ​​հնարավորություններըԶելենսկին հույս ունի զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Ճապոնիայի հետԺողովրդավարությունը պաշտպանության նոր գործիքների կարիք ունիԱՄՆ-ը վերջին 2 տարում ավելի քան 40 անգամ կրճատել է Կիևին տրամադրվող օգնությունըԹրամփը կցանկանար Ռուսաստանին և Չինաստանին տեսնել Խաղաղության խորհրդի կազմում«Ավրորա» մարդասիրական հիմնադրամը խստորեն դատապարտել է Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռըՍյունիքի մարզի Մեղրի համայնքին է վերադարձվել ընդհանուր շուրջ 3.15 հա մակերեսով 6 հողամաս. Դատախազության վճիռները մտել են օրինական ուժի մեջԹեհրանը «վճռական» կպատասխանի ԱՄՆ ագրեսիային. ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցԿԳՄՍ նախարարն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներինԵրաժշտական երեկո նվիրված Էդվարդ Միրզոյանի ծննդյան 105-ամյակին Պարգևատրվել են ընթերցանության օլիմպիադայի հաղթողներըԱջափնյակի կրակոցներից վիրավորվածներից հիվանդանոցում է 5 հոգի. Ոչ մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր չէ. բժիշկԷդգար Գևորգյանն ազատվել է ՊԵԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնիցՎթարային ջրանջատում Երևանի մի շարք հասցեներումԱրմավիրի մարզի շուրջ 20 հասցեներում իրականացվում են խուզարկություններ. ՆԳՆԱՄՆ-ը 3 օրում 68 ռшզմական բեռնատար ինքնաթիռ է տեղափոխել Մերձավոր ԱրևելքՊատրաստ եմ լսել դառը խոսքեր, սրտացավ առաջարկներ՝ իրական, դժվար, ամենօրյա կյանքի մասին, որ միասին գտնենք լուծումները. Գագիկ ԾառուկյանՄոդուլային ատոմակայան կառուցելու որոշումն ընդունվել է Հայաստանի էներգետիկ համակարգին նաև լրացուցիչ ճկունություն հաղորդելու նպատակով. ԽուդաթյանԼիբանանում ՀՀ դեսպանը հանդիպել է երկրի վարչապետի հետԱնհայտ ինքնաթիռն ԱՄՆ-ից մտել է Ռուսաստանի տարածք. SHOTՀայաստանը հաստատակամ է խաղաղության ամրապնդմանը նպաստելու իր ջանքերում․ ՄիրզոյանԼոս Անջելեսի հայ համայնքի նեկայացուցիչների հետ քննարկվել են խաղաղության գործընթացը և Հայաստանի դեմ իրականացվող ապատեղեկատվական արշավները«Նոա»-ն Կոնֆերենցիաների լիգայի փլեյ-օֆֆի առաջին խաղում հաղթեց նիդեռլանդական «ԱԶ Ալկմար»-ինԹրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWSՎաշինգտոնում Իլհամ Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները մարմնական վնաuվածքներ են պատճառել ադրբեջանցի ցուցարարներին Ինչո՞ւ Հայաստանի ավիաոլորտը մնաց ԵՄ «սև ցուցակում»․ Քաղավիացիան մանրամասներ է հայտնումԿարծում եմ՝ դա խայտառակություն է. Թրամփը՝ նախկին արքայազն Էնդրյուի ձերբակալության մասինԵթե խաղաղություն լինի, ապա ուկրաինա-հունգարական հարաբերությունները կկարգավորվեն. ՕրբանՄեքենան բախվել է ծառին, կա մեկ զոհՊլանային նորոգման աշխատանքներով պայմանավորված ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումըANCA-ն Թրամփին կոչ է անում հետ կանչել Բարաքին` Էփշտեյնի հետ կապերի պատճառովՄեծ Բրիտանիայի թագավորի եղբորը ազատ են արձակել 12-ժամյա հարցաքննությունից հետոԱվտոտնակների փոխարեն՝ բակային տարածքներ (ֆոտոշարք)Վարչապետը մասնակցել է Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստինՏեղումներ չեն սպասվում, օդի ջերմաստիճանը կնվազիԼարսը փակ է, փակ եւ դժվարանցանելի ճանապարհներ կան նաեւ ՀայաստանումՕլիմպիական խաղերում մեդալների 9 հավաքածու է խաղարկվել«Խաղաղության խորհրդի» ներկայացուցիչները համատեղ լուսանկարվել ենՆոան պինդ և փորձառու թիմ է, բայց մենք եկել ենք հաղթելու համար․ Լերոյ ԷխտելդԽաղաղության խորհրդի առաջին նիստում Թրամփը խոսել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության մասինՆիկոլ Փաշինյանը և Իլհամ Ալիևը կարճատև զրույց են ունեցելԵրևանի Նուբարաշենի 11-րդ փողոցում գտնվող գույքն ամրացվել է Պետգույքի կառավարման կոմիտեինԿԳՄՍ նախարարը հյուրընկալել է Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանի 2025 թվականի լավագույն ընթերցողներինՎաշինգտոնում մեկնարկում է «Խաղաղության խորհրդի» առաջին նիստըՄեծ Բրիտանիայի թագավորը մեկնաբանել է իր եղբայր Էնդրյուի ձերբակալությունըՉԼ․ Բրյուգեի հերոսական քամբեքը և Բայերի վստահ հաղթանակը ՀունաստանումԹեյլոր Սվիֆթը վեցերորդ անգամ դարձել է աշխարհի ամենաշատ վաճառք ունեցող արտիստըԻսպանացի հաքերը մեկ ցենտ է վճարել շքեղ հյուրանոցներում գիշերակացի համարԻլոն Մասկի Starlink արբանյակային ինտերնետային համակարգը ՀՀ-ում ներկայացնելու նախաձեռնության իրականացնողը «Էլդորադո» խանութների ցանցն է
Պլանային նորոգման աշխատանքներով պայմանավորված ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 20-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
Երևանի Կենտրոն վարչական շրջան՝
11:00–17:00 Նար-Դոսի փողոց 48–75 առանձնատներ, Ռոստոմի փողոց 20–33 առանձնատներ, Եր. Քոչարի փողոց 21/1, 23, 23/7, 25, 27, 28 շենքեր, Զավարյան փողոց 57/19 շենք և 20–55 առանձնատներ, Տոլստոյի փողոց 8–64 առանձնատներ, Բուզանդի փողոց 97 շենք, Ամիրյան փողոց 26/4 շենք, Լեոյի փողոց 20–101 առանձնատներ, Լեոյի փողոց 1 հասցե՝ «ԱԿԱՆԱԹ» ՍՊԸ, Կոնդ թաղամաս 53–99 շենքեր, Մաշտոցի պողոտա 5, 5ա, 5բ, 5գ, 5դ շենքեր, Սարյան փողոց 36, 38, 40, 40ա շենքեր,
Երևանի Արաբկիր վարչական շրջան՝
11:00-17:00 Կոմիտասի պողոտա 49/4-49/14 շենքեր, Սունդուկյան փողոց 5/2, 7, 7/1, 7Ա շենքեր, Հր.Քոչարի փողոց 8-10 շենքեր և 4/50-6/58 առանձնատներ, Գյուլբենկյան փողոց 27 շենք, Ադոնցի փողոց 2/3-2/7, 4-6/2 շենքեր,
Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջան՝
11:00-17:00 Չոլակյան փողոց 1-42 առանձնատներ, Տիգրանյան փողոց 20-38 շենքեր և 11-60 առանձնատներ, Փափազյան փողոց 2/5 շենք և 1-55 առանձնատներ, Մելիքյան փողոց 13-24/12 շենքեր, Թբիլիսյան փողոց 14/8-22/150 առանձնատներ,
Երևանի Ավան վարչական շրջան՝
11:00-17:00 Ավան՝ Հովհաննիսյան թաղամաս 25/1, 25/2 շենքեր, Իսահակյան թաղամաս՝ 1/1, 1/2, 3/3 շենքեր, «Ամիօ բանկ», «Կոնվերս Բանկ», «Ֆասթ Բանկ», «Յունիբանկ» ընկերություններ, «Թիմ Տելեկոմ» ընկերություն, Ավանի Ոստիկանության բաժին, «Դիալաբ», «Ֆարմ-Ավան», «Էվրիկա Գրուպ» ՍՊԸ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջան՝
11:00–17:00 Նոր Նորք 2-րդ զանգված՝ Մոլդովական փողոց 49/48, 49/53, 49/57 շենքեր և հարակից տարածքների առանձնատներ, «Էմօշին» ՍՊԸ, «Նոր Թաղամաս» ՍՊԸ, «Ջասթ Դիվելոփեր» ՍՊԸ, «ՔՍ Քոնթրաքշն» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 6-րդ զանգված՝ Շոպրոնի փողոց 2, 6, 10, 12, 60 շենքեր, Շոպրոնի 2-րդ նրբանցք 3, 4, 5, 6, 7, 8 շենքեր, Շոպրոնի 3-րդ նրբանցք 3, 4, 5, 6, 7 շենքեր, Շոպրոնի 4-րդ նրբանցք 4, 6 շենքեր, Գյուրջյան փողոց 60, 62 շենքեր, Լևոն Սարգսյան փողոց 1, 3, 5 շենքեր, Գայի պողոտա 36, 38, 38/1, 40, 42, 44, 46 շենքեր, Լյուքսեմբուրգի փողոց 1, 3, 4, 5, 7, 9, 11, 13, 15 շենքեր, Լյուքսեմբուրգի 1-ին նրբանցք 3, 4, 5, 6 շենքեր, Լյուքսեմբուրգի 2-րդ նրբանցք 3, 5, 6 շենքեր, թիվ 163 դպրոց, թիվ 236 և 114 մսուր-մանկապարտեզներ, «Ալգորիթմ» վարժարան և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ։